Iveta Penkrtová: Abychom nepřišli o bydlení

Radvanice u Trutnova
Fotografie Iveta Penkrtová: Abychom nepřišli o bydlení
Fotografie Iveta Penkrtová: Abychom nepřišli o bydlení Fotografie Iveta Penkrtová: Abychom nepřišli o bydlení Fotografie Iveta Penkrtová: Abychom nepřišli o bydlení

„Kdybych měl někdy v životě stovku- koupil bych něco dobrého mamce, sobě a bráchovi. Asi sladkost. Kdybych měl někdy strašně, ale opravdu strašně moc peněz, třeba pět set? To bych ještě přikoupil plyšáka a mamce i Dominikovi hodně oblečení. “ To jsou sny mého mladšího syna Radka, který mi nyní pomáhá roznášet letáky. Bude opakovat 4. třídu, starší Dominik sedmou. Nejdůležitější však je, že jsou oba zdraví. Na rozdíl ode mne, která jsem vždy dělala těžkou práci, například uklízela v tovární hale. Mám mj. vyhřezlou plotýnku. Bydlíme v pronájmu u mimořádně slušného majitele, srdečného, vstřícného. A mne moc mrzí, že dlužím tak slušnému člověku. Mám velké obavy, že se nám může zhroutit celý život, když dluh neuhradíme a přijdeme o bydlení. Navíc si tam na noc bereme moji maminku, která má stařeckou demenci, už nás moc ani nepoznává a přes den se o ní stará můj brácha se švagrovou. Opravdu se moc bojím. A co by bylo s dětmi? Vzali by mi je? Jak se to mohlo stát, že nám dluh narost na téměř 60.000? Když u nás bydlela má dospělá dcera, přispívala na domácnost, a tak mi byly sníženy sociální dávky. Dcera se osamostatnila, ale než se vše vyřídí, dluh narůstá, nezvládám splácet ani při největším úsilí. Spolupracuji s OSPODem v Trutnově i s neziskovou organizací Salinger v Hradci Králové. Bez vaší pomoci se z této beznadějné situace dostat nedokáži. Děkuji.

Iveta Penkrtová, Radvanice u Trutnova

Z vyjádření Mgr. L. Neradové, klíčové pracovnice rodiny v programu Sanace rodiny střediska Triangl, Salinger, z.s.: "S rodinou paní Penkrtové spolupracuji od srpna 2021, řešíme hlavně školní úspěšnost staršího syna a finanční rozpočet rodiny. Spolupráce s rodinou je velmi dobrá… Paní Penkrtová  je evidovaná na Úřadu práce, aktivně s ním spolupracuje a zároveň si hledá práci, kterou by mohla vykonávat se svým zdravotním omezením. Otcové dětí platí výživné velmi nepravidelně a rodinné situaci by pomohlo, kdyby se paní Penkrtové podařilo zaplatit alespoň částečně dlužné nájemné. Udržení stávajícího bydlení považuji za stěžejní. Peněžní pomoc formou daru přispěje k tomu, že se rodina nepropadne do dalších problémů a finanční situace rodiny se postupně narovná."

Na dobrou věc již přispěli

41 800 Kč Anonym před 1 r.
200 Kč Anonym před 1 r.

Aktuálně

16. 8. 2022
Fotografie k příběhu

FOTO ŠŤASTNÝCH LIDÍ!

Chvíli poté, co se dozvěděli, že jejich domov je zásluhou vás, dárců, zachráněn. Všem moc děkuje paní Iveta - ta vlevo, se slzami v očích- Radek, Dominik a také skvělá Mgr. Neradová z  organizace Salinger.