Petr Wiselka: Aby malá Maruška dožila svůj život důstojně

Němčice
Fotografie Petr Wiselka: Aby malá Maruška dožila svůj život důstojně
Fotografie Petr Wiselka: Aby malá Maruška dožila svůj život důstojně Fotografie Petr Wiselka: Aby malá Maruška dožila svůj život důstojně Fotografie Petr Wiselka: Aby malá Maruška dožila svůj život důstojně Fotografie Petr Wiselka: Aby malá Maruška dožila svůj život důstojně

Jsem psychoterapeut Mobilního hospicu Strom života. Pracuji s dětmi a rodinami, kterým umírá dítě. Obracím se na Vás s velkou prosbou o pomoc rodině, která má od narození vážně nemocnou, nyní 8měsíční dcerku Marušku. Lékaři konstatovali, že její onemocnění není slučitelné s životem, proto byla propuštěna do domácí péče. Doma na ní čekala babička a dvě sestřičky - 2 a 4čtyřletá. O Marušku se začala starat lékařka, sestra a poradce psychoterapeut domácího hospice Strom života. Rodina je věřící, malou nechali ihned po příjezdu z nemocnice pokřtít. Otec pracuje ve fabrice jako brusič, ale jeho výdělek nestačí. Bydlí ve dvou místnostech v rozpadlém domku, a po zaplacení 11 000 Kč realitce a 3000 za elektřinu jim moc peněz nezbyde. V domě není voda-ohřívají ji na sporáku, nemají peníze na topení. Po převzetí rodiny do služby hospice jsme jim zajistili brikety, jídlo, drogerii, oblečení, hrnce, talíře. Dětem, které neměly žádné hračky, jsme darovali panenky, ze kterých měly takovou radost, která se ani s nedá popsat. Rodina má nárok na sociální dávky, ale jsou občany Slovenska, a ještě nedoložili některé dokumenty. Přistěhovali se do Němčic před třemi lety za prababičkou dětí, mladší holčičky se narodily už zde. Rodiče se o děti velmi starají, milují je. Za půl roku, kdy byla Maruška s maminkou v nemocnici, jim však vznikl dluh na nájmu přes 30 000 Kč a nájemce jim hrozí vystěhováním. Rodinu znám už delší dobu, vidím, že mezi ní a okolím nepanuje žádná nevraživost, naopak. Dokonce i dětský lékař, ačkoli už Marušku nemá v péči, se za nimi zastaví, pan farář také. Když dětem něco přivezeme, poděkují stokrát-až se divím, jak se vymykají běžným sociálně slabým rodinám. Jsem si jistý, že si pomoc dobrých lidí zaslouží. Děkuji.

Petr Wiselka, Mobilní hospic Strom života

 

 

Na dobrou věc již přispěli

5 000 Kč Holky Ovosanky a kluci Ovosani před 10 měs.
300 Kč D. N. před 10 měs.
1 000 Kč Anonym před 10 měs.
200 Kč Anonym před 10 měs.
1 500 Kč Anonym před 10 měs.
500 Kč Anonym před 10 měs.
200 Kč Pavel před 10 měs.
500 Kč Marcy na Divokém západě před 10 měs.
300 Kč Anonym před 10 měs.
2 000 Kč Anonym před 10 měs.
200 Kč Anonym před 10 měs.
300 Kč Anonym před 10 měs.
200 Kč Anonym před 10 měs.
500 Kč Anonym před 10 měs.
200 Kč Anonym před 10 měs.

Aktuálně

16. 8. 2022
Fotografie k příběhu

Maruška by 17.6. 2022 slavila své první narozeniny.

Její nejbližší nám napsali: "Chtěli bychom vám a všem lidem poděkovat, za to, co pro našeho andílka udělali. Že jste poslali peníze, za které jsme ji mohli hezky vyprovodit na dalekou cestu. Na to se nedá nikdy zapomenout, všichni zůstanete v našich srdcích navždy. Mockrát děkujeme. Rodiče Marušky, její sestřičky a celá rodina".

1. 4. 2022
Fotografie k příběhu

Maruška opustila tento svět

Maruška v noci odešla. Ve spánku. Její rodina děkuje, že jste pomohli – a bez nejmenšího zaváhání. My děkujeme také. Maruško, mezi andílky tě už nic bolet nebude.