Hana Trávníčková: Abych už s dcerkou nemusela bydlet v azylovém domě

Frýdek- Místek
Fotografie Hana Trávníčková: Abych už s dcerkou nemusela bydlet v azylovém domě
Fotografie Hana Trávníčková: Abych už s dcerkou nemusela bydlet v azylovém domě Fotografie Hana Trávníčková: Abych už s dcerkou nemusela bydlet v azylovém domě

Mám starost o svou nejmladší dceru, 12letou Johanku. Některé životní situace se velmi podepsaly na její duši. Já jsem chodila do práce a nevšimla jsem si, že si začíná ubližovat… Bydlely jsme u starší dcery, která se o 13let mladší Johanku hezky starala a ta se na ni velmi upnula. Jenomže pak se jí narodila holčička a vše se zkomplikovalo… Johanka se začala uzavírat, přestávala komunikovat. Až jednou utekla z domova. Nikdy nepřestanu být policii dost vděčna, že mi ji našli včas, protože měla ty nejčernější úmysly. Začala se léčit, byla jí diagnostikována úzkostní porucha: jakmile je někde více lidí, propuká u ní panická ataka. Teď má nové léky a zdá se, že jsou účinné. Celé prázdniny jsem ji učila opět jezdit autobusem, vstupovat do obchodů. Neumí se ani začlenit mezi spolužáky. Po tom, co se v ní událo, se prý neumí smát stejným věcem i když by chtěla, nemoc ji ostaršila. Přestala komunikovat i se svým tátou, který jí má rád, ale ona se s ním nechce ani scházet. Poté, co nás starší dcera už v bytě nechtěla, jsme našly střechu v azylovém domě, odkud vám paní sociální pracovnice posílá na mne posudek (NFTP: ano, potvrzujeme – o p. Trávníčkové i její Johance z Azylového domu pro matky s dětmi napsali hezká slova). Samozřejmě v azylovém domě nemůžeme zůstat navždy. V místě trvalého bydliště mám sice podanou žádost o byt, ale… A tak hledám. Ovšem jako uklízečka v nemocnici na kauci vydělat nedokáži. Na nájmu jsem nikdy nedlužila a dlužit nebudu, ale jakmile se chci s pronajímatelem domluvit, že budu kauci splácet postupně, hovor končí. A já se bojím budoucnosti. Nebojím se o sebe, ale o svou  Johanku. Děkuji.

Hana Trávníčková, Frýdek-Místek

Na dobrou věc již přispěli

2 600 Kč KF AVIATION s.r.o. před 1 r.
200 Kč Jana Milková před 1 r.
250 Kč Anonym před 1 r.
200 Kč Kamila Sloupová před 1 r.
2 000 Kč Šárka Vracovská před 1 r.
150 Kč Sabina Sližová před 1 r.
186 Kč Anonym před 1 r.
150 Kč Rudolf Pelán před 1 r.
1 000 Kč Anonym před 1 r.
1 000 Kč Anonym před 1 r.
1 000 Kč Anonym před 1 r.
2 881 Kč Anonym před 1 r.
100 Kč Anonym před 1 r.
4 000 Kč Anonym před 1 r.
1 000 Kč Anonym před 1 r.

Aktuálně

18. 1. 2022

Poděkování paní Trávníčkové

Dobrý a hezký den přeji. Na začátku bych Vám všem v nadačním fondu chtěla moc poděkovat za pomoc, přístup, soucítění i milé a přátelské jednání. Moc si toho vážím. Také mé velké poděkování posílám všem dárcům, kteří nám svým příspěvkem dali naději v nový život a víru, že na světě jsou lidé s velkým a laskavým srdcem. Dokončená sbírka nám udělala velkou radost a moc za ni děkujeme. V současné době jednám s pronajímatelem bytů Heimstaden o pronájmu bytu 1+1 tady ve Frýdku, který by měl být k dispozici od druhé poloviny března. Ještě musím projít nějakým hodnotícím systémem, zda jsem vyhovující a výsledek mi bude sdělen po zhodnocení mých osobních údajů a příjmů.