Denis Stiefel: Abych kvůli covidu neskončil na ulici

Praha
Fotografie Denis Stiefel: Abych kvůli covidu neskončil na ulici
Fotografie Denis Stiefel: Abych kvůli covidu neskončil na ulici Fotografie Denis Stiefel: Abych kvůli covidu neskončil na ulici Fotografie Denis Stiefel: Abych kvůli covidu neskončil na ulici Fotografie Denis Stiefel: Abych kvůli covidu neskončil na ulici

Do dětského domova v Klánovicích jsem se dostal v 5 letech. Šel jsem tam rovnou z nemocnice, kde jsem byl po útoku nevlastního otce. Byl jsem tam do mých 19 let, teď je mi 23. Pak jsem začal pracovat na horách v oboru ve kterém jsem se vyučil, tedy jako kuchař- číšník. Práce mě velice bavila. Bohužel kvůli covidu jsem ze dne na den přišel o práci i bydlení a zůstal jsem bez peněz. Týden jsem byl na ulici, pak jsem napsal jedné kamarádce jejíž maminka pracuje v klánovickém DD a ta o moji situaci řekla paní ředitelce Daně Kuchtové. Ta mi co nejrychleji zajistila startovací garsonku. Jsem ji za to moc vděčný. Začal jsem pracovat. Bohužel mne ale covid dostihl opět – tentokrát jsem onemocněl a strávil v nemocnici 3 měsíce v závěru minulého roku. Takže jsem nemohl platit nájem, vznikal mi dluh. Paní ředitelka je velmi laskavá a hodná, se splácením mi pomáhala, ale pak přišlo nařízení, že dluh musím uhradit najednou. Abych vám však napsal o sobě všechno: když jsem dělal na těch horách, paní majitelka mi strhávala z platu peníze na zdravotní i sociální, ale najednou vyšlo najevo, že mám exekuci kvůli neplacení zdravotního pojištění. Pana exekutora se snažím kontaktovat, psal jsem mu do datové schránky, pokoušel se dojednat přes jeho asistentku schůzku, ale zatím nic.  Ale poctivě splácím. Proto mám dvě práce-pro krajskou hygienickou stanici na covid lince a jako pokladní v Bille. Nájem platím měsíčně 10.000, téměř celý zbytek na exekuci.

Mám kolem sebe hodně hodných lidí – od paní ředitelky Kuchtové po sociální pracovnice Prahy 15. Ale se splacením dluhu na bydlení z doby, kdy jsem byl v nemocnici, si nevím rady. Strašně se bojím, že o byt přijdu. Stydím se za to, že selhávám, že musím prosit o pomoc.  Vždy jsem si chtěl vše vyřešit sám. Bohužel na tuto situaci už jsem krátký. Děkuji moc za pochopení. 

Denis Stiefel, Praha 15

Na dobrou věc již přispěli

1 000 Kč Anonym před 1 r.
500 Kč Jarka+Jarda před 1 r.
2 000 Kč Anonym před 1 r.
1 000 Kč Anonym před 1 r.
500 Kč Dana Konečná před 1 r.
1 000 Kč Helena Bartošová před 1 r.
550 Kč Anonym před 1 r.
3 000 Kč Anonym před 1 r.
200 Kč Anonym před 1 r.
100 Kč Anonym před 1 r.
1 000 Kč Anonym před 1 r.
300 Kč Anonym před 1 r.
1 000 Kč Anonym před 1 r.
300 Kč Jana Milková před 1 r.
2 000 Kč Salmakis s.r.o. před 1 r.

Aktuálně

27. 12. 2021
Fotografie k příběhu

Krásné poděkování Denise všem dárcům.

Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem členům Nadačního fondu Terezky Pergnerové, za ochotu a pomoc se vším, co jsem potřeboval. Veliké díky také patří hlavně všem dárcům, kteří mi pomohli ať už sdílením, morální podporou či finanční pomocí. Je až neskutečné kolik dobrých lidí je ochotno pomoci. Já si této pomoci velice vážím a nejvíce v době vánočních svátků, kdy každý rodič, každý člověk chce udělat radost ostatním a dokážou přispět a pomoci vlastně cizímu člověku. Mnohokrát všem děkuji, všem, kteří se podíleli na jakékoliv formě pomoci. Dostal jsem k Vánocům dárek, který nelze ani slovy popsat. Udělali jste jednoho kluka, který už nevěřil ničemu, šťastným a dodali mu neuvěřitelné síly, energie a odhodlání do dalších dnů. A velké díky také patří Nadačnímu fondu Terezky Pergnerové, je neuvěřitelné jak hodní a srdeční lidé jste. Přeji vám všem hodně štěstí do nové roku, hodně sil a zdraví. Děkuji opravdu moc, velice si toho vážím a zavazuji se dodat potvrzení, že dary všech lidí byly využity na věc, pro kterou byly darovány.