ZDE MŮŽETE POMOCI PŘÍMO - Marie Košťálová: Na stavbu nového domu, který tornádo srovnalo ze zemí

Pánov
Fotografie ZDE MŮŽETE POMOCI PŘÍMO - Marie Košťálová: Na stavbu nového domu, který tornádo srovnalo ze zemí
Fotografie ZDE MŮŽETE POMOCI PŘÍMO - Marie Košťálová: Na stavbu nového domu, který tornádo srovnalo ze zemí Fotografie ZDE MŮŽETE POMOCI PŘÍMO - Marie Košťálová: Na stavbu nového domu, který tornádo srovnalo ze zemí Fotografie ZDE MŮŽETE POMOCI PŘÍMO - Marie Košťálová: Na stavbu nového domu, který tornádo srovnalo ze zemí Fotografie ZDE MŮŽETE POMOCI PŘÍMO - Marie Košťálová: Na stavbu nového domu, který tornádo srovnalo ze zemí

Píšu vám za svoji maminku, která až do minulého čtvrtka žila poklidný život v obci Pánov. Těšila se, že si konečně začne užívat zasloužený důchod a léto stráví se svými čtyřmi malými vnoučátky. Bohužel tornádo její plány doslova rozmetalo na kusy. Ten večer byla jako obvykle sama doma, když se obloha zatáhla a přišla bouře, která stále zesilovala. Ve chvíli, kdy tornádo dorazilo k jejímu domu, vběhla do koupelny, kde se schovala schoulená do klubíčka na zemi a doufala, že to přežije. Kolem ní létaly vzduchem trosky. Já byl akorát se svou rodinou doma ve vedlejší vesnici, když mi zavolal soused, že se Pánovem prohnalo tornádo. Sedl jsem do auta a vyrazil za mamkou. Když jsem přijížděl, cestou jsem viděl vysekané lesy, které tornádo sebralo a byl jsem v šoku. V šoku jsem přejížděl autem přes suť a příkopy, abych se k našemu domu dostal. Všude byla spoušť a mezi troskami v ulicích lidé dobití od krve, bylo to hrozné. Mamku jsem naštěstí našel v pořádku, ale pohled na můj rodný dům mě rozbrečel. Kdo to nezažil, nepochopí. Tornádo smetlo celý dům i garáž, zůstala jen základová deska a sklep. Nezbylo vůbec nic. Maminka se psychicky zhroutila a doteď se s tím hrůzným zážitkem, který se jí v noci vrací, snaží srovnat. Zatím bydlí u nás a my doufáme, že se nám podaří jí nový domov opět postavit.

Ondřej Košťál, syn, Pánov

Je půlka září a na místě původního domku už stojí hrubá stavba. Peníze na dokončení však nestačí, z původně slibované dotace od státu přišla zatím pouhá čtvrtina. Maminka začíná být odevzdaná, bydlí stále s námi, ale moc by si přála dožít ve svém. Bohužel ví, že v dohledné době se do domku nevrátí. Každopádně všem moc děkujeme, že se nám snažíte pomoci. Vážíme si toho.

Ondřej Košťál

Na dobrou věc již přispěli

300 Kč D. N. před 8 měs.
300 Kč Anonym před 8 měs.
150 Kč Anonym před 8 měs.
500 Kč Pavel Barta před 8 měs.
300 Kč Anonym před 8 měs.
1 000 Kč Anonym před 9 měs.
2 000 Kč Anonym před 9 měs.
200 Kč Anonym před 9 měs.
100 Kč Anonym před 10 měs.
200 Kč Zuzana Nepomucka před 10 měs.
200 Kč Anonym před 10 měs.
100 Kč Anonym před 10 měs.
500 Kč Anonym před 10 měs.
300 Kč Anonym před 10 měs.
500 Kč Anonym před 10 měs.