Zdeňka Malinová: Rozvodná skříň na elektriku

Valašské Meziříčí
Fotografie Zdeňka Malinová: Rozvodná skříň na elektriku
Fotografie Zdeňka Malinová: Rozvodná skříň na elektriku Fotografie Zdeňka Malinová: Rozvodná skříň na elektriku Fotografie Zdeňka Malinová: Rozvodná skříň na elektriku Fotografie Zdeňka Malinová: Rozvodná skříň na elektriku Fotografie Zdeňka Malinová: Rozvodná skříň na elektriku

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc pro svou dceru Zdeňku a její tři holčičky – Justýnku 6 let, Elišku 2 roky a Melanii, která má teprve 8 měsíců. Bohužel její manželství nebylo šťastné, otec se o mou dceru ani své vlastní děti nezajímal a v současné době se rozvádějí. Celá rodina žije v domě bez toalety, venku je pouze suché WC a topí se dřevem v kamnech jen v jedné místnosti. Voda jim teče z vlastní studny pomocí elektrického čerpadla, takže voda je závislá na elektřině, která ovšem nefunguje tak, jak by měla. Právě z toho důvodu je teď nejvíce potřeba udělat nové rozvody elektřiny, aby mohla dcera vařit, koupat děti a samozřejmě i svítit. Bohužel dcera je absolutně bez finančních prostředků, pobírá pouze rodičovský příspěvek. Když potřebuje koupit dřevo na zimu, musí šetřit každou korunu. S oblečením, obuví, ale také Sunarem a plenkami pro nejmladší Melanku jí pomáhají jiné maminky, které se samy skládají na nákup jídla, ze svých ušetřených peněz, ale nemají větší možnosti, jak mé dceři pomoci. Na žádné sociální dávky nemá nárok, protože stále ještě manžel vydělává kolem 15 ti tisíc měsíčně, a to, že jí nic na děti peníze nedává, nikdo nezohlední. Snažila se i najít si práci roznášením letáků, ale to vzhledem k věku dvou malých holčiček moc nešlo. Já se také snažím dceři pomáhat, ale v současné době jsem nemocná na nemocenské, takže nemám dost finančních prostředků, abych jí pomohla alespoň s nejnutnější opravou, kterou je výměna rozvodné elektrické skříně, proto jsem se rozhodla Vám napsat.  Moc Vám děkuji, jako matka za své dítě. Víte svou dceru a vnučky miluji celým srdcem a je mi strašně těžko, že ji nemám, jak pomoct, kdyby potřebovala nové srdce, tak se nerozmýšlím ani minutu, ale peníze to je to jediné, co já sama nemám. S obrovskou úctou.

Babička Hana Capilová, Olomouc

Na dobrou věc již přispěli

4 250 Kč Eliška Ševčíková před 2 r.
3 000 Kč Anonym před 2 r.
1 500 Kč Anonym před 2 r.
100 Kč Václav Štencl před 2 r.
5 000 Kč Flidr Vaclav před 2 r.
200 Kč Anonym před 2 r.
500 Kč Nikola Csóková před 2 r.
200 Kč Lucie Pavelková před 2 r.
1 000 Kč Jára Svoboda před 2 r.

Aktuálně

25. 6. 2021
Fotografie k příběhu

Poděkování od maminky Zdeňky

Chci tímto moc poděkovat všem dárcům, kteří nám pomohli mít alespoň o něco jednodušší život, strašně moc si vás všech vážím, vy děláte tenhle svět lepším místem. Ze srdce vám děkuje moje rodina.