Hana Poláková: Tablet, který pomůže manželovi po mrtvici ke komunikaci

Blansko
Fotografie Hana Poláková: Tablet, který pomůže manželovi po mrtvici ke komunikaci
Fotografie Hana Poláková: Tablet, který pomůže manželovi po mrtvici ke komunikaci Fotografie Hana Poláková: Tablet, který pomůže manželovi po mrtvici ke komunikaci Fotografie Hana Poláková: Tablet, který pomůže manželovi po mrtvici ke komunikaci Fotografie Hana Poláková: Tablet, který pomůže manželovi po mrtvici ke komunikaci Fotografie Hana Poláková: Tablet, který pomůže manželovi po mrtvici ke komunikaci Fotografie Hana Poláková: Tablet, který pomůže manželovi po mrtvici ke komunikaci

Je to rok, kdy manžel prodělal zánět středního ucha a ten mu přešel v zápal mozkových blan. Vše vypadalo, že je za námi, ale koncem dubna se to změnilo. V průběhu dne manželovi začala mravenčit ruka, jazyk a pravá strana tváře a poté přestal mluvit. Z nemocnice v Blansku, kde ho následně hospitalizovali, manžela převezli do FN U Sv. Anny v Brně, protože se jeho zdravotní stav začal rapidně zhoršovat. Na magnetické rezonanci se ukázaly vpravo i vlevo cévní mozkové příhody. Na léčbu nereagoval a prodělával další mozkové příhody. Byla mu diagnostikována Vaskulitida a autoimunitní nemoc. Manžel byl po měsíci ochrnutý na celou pravou stranu, nemluvil, nereagoval a nechápal instrukce. Začal rehabilitovat a docházela k němu logopedička. V červenci byl převezen do Rehabilitačního ústavu Kladruby, kde v rehabilitaci pokračoval. V současné době je manžel doma, přerušil léčbu v ústavu kvůli psychickému stavu, ale chtěli bychom, aby se do ústavu v budoucnu určitě vrátil. V srpnu se nám narodila třetí dcerka, takže doufáme, že se dá manžel dohromady a všechny tři děti budou mít zpátky svého milovaného tatínka a já muže. Jde to krůček po krůčku, ale největším problémem je pro nás teď komunikace. Manžel nemluví, tudíž je obtížné pochopit, co zrovna potřebuje, chce atd. Velmi by nám pomohl tablet s nahranými obrázky, jako jsou potraviny, nápoje, běžné denní činnosti atd, které by nám manžel ukazoval, a tak by se nám ulehčilo při vzájemném dorozumívání. Děkujeme mnohokrát za celou rodinu.

Na dobrou věc již přispěli

5 701 Kč Hana P . před 1 r.
500 Kč Anonym před 1 r.
300 Kč Anonym před 1 r.
500 Kč Anonym před 1 r.
1 000 Kč Anonym před 1 r.
500 Kč Lenka před 1 r.
200 Kč Anonym před 1 r.
299 Kč Anonym před 1 r.
400 Kč Anonym před 1 r.
500 Kč Anonym před 1 r.
200 Kč Anonym před 1 r.
200 Kč Hana Tomanová před 1 r.
150 Kč Anonym před 1 r.
500 Kč Anonym před 1 r.
300 Kč Radka Kučerová před 1 r.

Aktuálně

22. 11. 2021

Poděkování všem dárcům.

 

 
Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat za finanční podporu pro manžela. Vážíme si toho a kdyby mohl, určitě by Vám poděkoval i on sám.
 
DĚKUJEME.