Galina Okuněva: Odlehčovací pobyt pro syna

České Budějovice
Fotografie Galina Okuněva: Odlehčovací pobyt pro syna
Fotografie Galina Okuněva: Odlehčovací pobyt pro syna Fotografie Galina Okuněva: Odlehčovací pobyt pro syna Fotografie Galina Okuněva: Odlehčovací pobyt pro syna

Posledních 15 let bylo nejnáročnější období mého života, ale nelituji ani jediného dne. Pocházím z Ukrajiny, ale více než 2 desítky let jsem strávila v Čechách. Zamilovala jsem se tady a otěhotněla. Můj milovaný syn Daniel se ale bohužel narodil s dětskou mozkovou obrnou. A jak to někdy bývá, jeho otec synovo postižení neusnesl a v jeho 9ti měsících  nás opustil. Zůstala jsem na všechno sama, daleko od své rodiny, která by mi alespoň trochu pomohla. Byla jsem i přes děsivou diagnózu syna – těžká mozková obrna, řečové postižení, pohybová a autistická porucha, dvě těžké operace dolních končetin, rozhodnutá bojovat a postavit svého syna na nohy. Což se mi podařilo, ale odneslo to mé zdraví. V současnosti mám za sebou dvě operace – akutní zánět slepého střeva a také odstranění nádoru. Rakovina mi dala dost zabrat, ale snad jsem nad ní zvítězila a to nejhorší už mám za sebou. Potřebovala bych se však alespoň částečně nadechnout, abych se o svého syna dokázala starat dál. Jsme spolu 24 hodin denně a  nemám ani minimální pomoc, nikoho, kdo by mě vystřídal a ulevil v tom každodenním zápřahu. Jsem už hrozně vyčerpaná, a proto jsem se rozhodla Vám napsat a poprosit o pomoc s financováním odlehčovacího pobytu pro svého syna v centru Arpida, kde by se o něj na chvíli postarali, abych se sama dala do pořádku a mohla tady pro něj zase být. Předem Vám děkuji za přečtení mé žádosti, s úctou a vděkem.

Galina a Daniel Vojtek, České Budějovice

Na dobrou věc již přispěli

14 217 Kč Anonym před 1 r.
300 Kč Anna před 1 r.
500 Kč Petra před 1 r.
100 Kč Anonym před 1 r.
200 Kč Anonym před 1 r.
1 000 Kč Katrincola před 1 r.
100 Kč Anonym před 1 r.
2 000 Kč Anonym před 1 r.
500 Kč Anonym před 1 r.
500 Kč Anonym před 1 r.
500 Kč Tomáš před 1 r.
100 Kč Anonym před 1 r.
202 Kč Anonym před 1 r.
300 Kč D. N. před 1 r.
500 Kč Anonym před 1 r.

Aktuálně

16. 6. 2021
Fotografie k příběhu

Poděkování od maminky Haliny

Vážení dárci! Velice vám všem dekuji za tak obrovskou pomoc pro nás, za finanční dary.
Po 15 letech můžu věnovat čas svému zdraví. Finanční dar bude použit na stacionář v centru Arpida. Ještě jednou vám moc a moc děkuji za pomoc. Přeji vám hodně zdraví a radosti. Děkuji i nadačnímu fondu za úžasný projekt sbírky.
Z pozdravem Vojtek Daniel a jeho maminka Halina????