Anna Maria Izáková: Na operatéra

Náchod
Fotografie Anna Maria Izáková: Na operatéra
Fotografie Anna Maria Izáková: Na operatéra Fotografie Anna Maria Izáková: Na operatéra Fotografie Anna Maria Izáková: Na operatéra

Zůstala jsem sama na nemocnou dceru Natálii i vnuka Alexandra. Natálie trpí genetickou vadou kostí a myopatickým syndromem. Její zdravotní stav je dlouhodobě nepříznivý. Byl jí přiznán II. stupeň invalidity. Problémy se začaly objevovat ve druhém roce života, kdy měla veliké potíže s chůzí. Bohužel problém je genetický. Také vnuk Alex má stejnou prognózu jako Natálie a do budoucna ho čeká operace kolene. Nyní je Natálii 17 let a její zdravotní stav se každým dnem horší. V současné chvíli s velkou obtíží dojde maximálně do koupelny a zpět na lůžko a už je pro ni nereálné dojít například na zastávku autobusu či vlaku a už vůbec nezvládne do těchto dopravních prostředků nastoupit. Situaci dříve řešila pomocí berlí, avšak nyní již není schopná využívat ani je a je odkázána na invalidní vozík. Je pro mne jako matku psychicky náročné sledovat dcery zhoršující se stav a nemoci ji ulevit. Nyní však mně i Natalii svitla naděje. Po odborné konzultaci na dětské ortopedii v Brně vyslovili možnost operace kolene a kyčlí. Nemocniční náklady včetně operace sice pojišťovna Natalii uhradí, avšak náklady na operatéra musím uhradit sama, tato částka je ale pro mne nyní finančně zatěžující. Já sama mám zdravotní problémy a je mi přiznán I. stupeň invalidního důchodu. Pracuji v chráněné dílně, avšak finance na zaplacení operace mi nezbývají. Moc mne trápí tato situace, kdy nemohu dceři pomoci a tato malá naděje je pro nás vším. Děkuji moc.

Maminka Anna, Náchod

Na dobrou věc již přispěli

372 Kč Marek Buryan před 2 r.
500 Kč Martin Zahradník před 2 r.
6 000 Kč Zaneta.g před 2 r.
300 Kč Anonym před 2 r.
200 Kč Míša Jahoda před 2 r.
28 Kč Anonym před 2 r.
1 000 Kč Anonym před 2 r.

Aktuálně

26. 4. 2021
Fotografie k příběhu

Poděkování maminky Natálky

Moc Vám všem děkuji za Vaší pomoc pro moji dceru Natálku. Děkuji, za Vaše dobré srdíčko. Díky Vám a panu profeserovi, který jí bude operovat, moje dcera uvěřila, že je naděje na to, že nebude do konce života na vozíku. Jsme Vám vděčné.