Marta Turčeková: Na úhradu pohřbu a nezbytné výdaje

Havířov
Fotografie Marta Turčeková: Na úhradu pohřbu a nezbytné výdaje
Fotografie Marta Turčeková: Na úhradu pohřbu a nezbytné výdaje Fotografie Marta Turčeková: Na úhradu pohřbu a nezbytné výdaje Fotografie Marta Turčeková: Na úhradu pohřbu a nezbytné výdaje

Ještě před pár dny byla moje kamarádka Kateřina veselá žena, maminka dvou krásných dětí a dnes se snažím získat peníze na úhradu jejího pohřbu. Stále se s tím nemohu smířit, protože zemřela v pouhých 43 letech po dvanácti dnech na plicní ventilaci na COVID 19. Kateřina byla obyčejná žena, ale laskavá maminka, která chtěla pro své děti jen to nejlepší. Pocházela z chudých poměrů, často jsme jí museli finančně vypomáhat, aby vůbec vyšla a zaplatila za energie, léky či jídlo. Bylo mi jich líto, i když sama nemám moc a nemůžu si dovolit vydat větší částku. Rodinu, která by důstojný pohřeb mohla vypravit, nemá. Byla rozvedená a ani její bývalý muž nemá stranou peníze, které by mohl na pohřeb použít. Obracím se na Vás, protože cítím, že zoufalé děti, které přišly o milovanou maminku, by měly dostat možnost se s ní důstojně rozloučit. Pokusím se jim s kamarády sehnat alespoň oblečení na pohřeb, chybí jim ale i to základní vybavení a boty. Před koronakrizí obě dvě ve škole prospívaly velmi dobře a snažily se, ale s příchodem distanční výuky, bez internetu, bez PC nebo tabletu, se velmi zhoršil jejich prospěch. Předem děkuji moc, Kateřina si nikdy nestěžovala, nemyslela na sebe a teď jí nemá ani kdo zařídit pohřeb.

Marta Turčeková – kamarádka. Havířov

Nadační fond Terezy Pergnerové se rozhodl vzhledem k citlivé životní situaci rozostřit obličeje dětí, neuvést jejich jména ani věk.

Na dobrou věc již přispěli

200 Kč Anonym před 2 r.
500 Kč Lazebníci z Heršpic před 2 r.
300 Kč Veronika před 2 r.
500 Kč Martina před 2 r.
100 Kč Evča b???? před 2 r.
100 Kč Anonym před 2 r.
300 Kč Anonym před 2 r.
100 Kč Anonym před 2 r.
500 Kč Anonym před 2 r.
1 500 Kč Anonym před 2 r.
500 Kč Anonym před 2 r.
100 Kč Anonym před 2 r.
500 Kč Anonym před 2 r.
1 000 Kč Hanka Kubenková před 2 r.
222 Kč Anonym před 2 r.