Karolína Feniková: Vybavení bytu po požáru

Ohrazenice
Fotografie Karolína Feniková: Vybavení bytu po požáru
Fotografie Karolína Feniková: Vybavení bytu po požáru Fotografie Karolína Feniková: Vybavení bytu po požáru Fotografie Karolína Feniková: Vybavení bytu po požáru

Na letošní Vánoce bohužel nikdy nezapomeneme. Nebyly krásné ani veselé, ale nesly se v duchu obrovské tragédie, která zasáhla a poznamenala navždy celou naši rodinu. Pouhé čtyři dny před Štědrým dnem propukl v domě naší dcery Karolíny v obci Ohrazenice u Příbrami požár. Bylo to v noci a v domě mimo dcery byl ještě její muž Miroslav a dvou a půl letý synek Mireček. Starší dcerka Kristýnka spala tu noc naštěstí jinde. Oheň se začal šířit domem neskutečně rychle, a zatímco vyděšená dcera stála u otevřeného okna v prvním patře, její muž běžel pro spícího chlapce do dětského pokojíčku. Plameny a kouř už ale v tu chvíli zasáhly celý dům. Tatínek ještě hrdinsky s dítětem v náručí doběhl zpět k dceři, předal jí ho, ale při tom už se nadýchal kouře natolik, že bezvládně padl k zemi. Naše dcera s malým synkem v náručí se ho ještě snažila z posledních sil dostat ven, ale marně, kouř a plameny už byly všude kolem nich.  Jedinou záchranou pro ni a malého chlapce tak byl skok z prvního patra domu.  Oba poté skončili v nemocnici. Vnouček se jen nadýchal kouře, dcera ale bohužel utrpěla těžké popáleniny a léčila se v popáleninovém centru na Královských Vinohradech. Byla popálena na obličeji, prsou a měla popálené obě ruce, takže v té těžké době nemohla obejmout své děti. Kůže se snad naštěstí jednou zhojí, ale jizvy na duši zůstanou navždy. Obracíme se tedy na Vás s velkou prosbou o pomoc. Dcera s dětmi přišly ze dne na den o svého milovaného muže a tatínka, ale také o střechu nad hlavou. Už nyní probíhá sbírka na nové bydlení, ale situace je natolik vážná, že bych chtěl s pokorou poprosit o pomoc na vybavení nového bytu pro dceru a naše vnoučata.  Předem děkujeme moc.

Dědeček Petr a babička Eva

POMOC: Vybavení bytu po požáru

Na dobrou věc již přispěli

500 Kč Simona Štefanová před 3 r.
200 Kč Pavel Brych před 3 r.
1 396 Kč Vítězslav Jalůvka před 3 r.
500 Kč Anonym před 3 r.
300 Kč Martin Š. před 3 r.
500 Kč Hana Šimečková před 3 r.
300 Kč Anonym před 3 r.
500 Kč Anonym před 3 r.
200 Kč Tereza Kaplová před 3 r.
300 Kč Anonym před 3 r.
300 Kč Valja Velíšková před 3 r.
500 Kč Anonym před 3 r.
500 Kč Anonym před 3 r.
500 Kč Anonym před 3 r.
200 Kč Karolína Š. před 3 r.

Aktuálně

29. 3. 2021
Fotografie k příběhu

Poděkování od maminky Karolíny

Chtěla bych velice poděkovat celé nadaci Terezy Pergnerové za obrovskou snahu a pomoc vybrat částku pro mě a mé děti na vybavení nového bydlení. Sama přispívám na různé příběhy, který mě chytí u srdce. Také bych chtěla poděkovat lidem, kteří na náš příběh přispěli. Je neuvěřitelné, že i v téhle době je spousta lidí, kteří chtějí pomoct a pomáhají. Manžela a tatínka nám to nevrátí, ale pomůže nám to vybavit nový domov. Pro dceru jako školačku od září je to velice zásadní a pro syna, který nastupuje v září do školky, NOVÝ ZAČÁTEK. Za peníze, které se vybrali plánuji koupit vybavení do dětského pokoje. Všem patří velké DÍKY.

Mnohokrát děkuji za podporu

Feniková Karolína