Veronika Čisárová: Na opuštění azylového domu

Náchod
Fotografie Veronika Čisárová: Na opuštění azylového domu
Fotografie Veronika Čisárová: Na opuštění azylového domu Fotografie Veronika Čisárová: Na opuštění azylového domu Fotografie Veronika Čisárová: Na opuštění azylového domu Fotografie Veronika Čisárová: Na opuštění azylového domu Fotografie Veronika Čisárová: Na opuštění azylového domu

Veronika je nejen statečná žena, ale i skvělá máma. Pevnou vůli a obětavost dokázala už v dětství, kdy jí dva roky umírala maminka na rakovinu, otec nemocnou ženu se čtyřmi dětmi opustil a Veronika, tehdy 15tiletá, převzala veškerou péči o domácnost a mladší sourozence. Tolik chtěla milované mamince, která trávila po nemocnicích čím dál víc času, pomoct, že nikdo z okolí nepoznal, že doma žijí děti samy a vypráno, uklizeno a navařeno je jen díky ní. Brala to jako samozřejmost a dělala prý jen to, co bylo potřeba. A stejný postoj k životu a svým třem holčičkám má i dnes, kdy jí sled nešťastných okolností dovedl až do azylového domu pro matky s dětmi. Partner a otec jejích tří dcer (11 let, 9 let a rok a půl) často pil, byl až patologicky žárlivý a poté vyvolával napětí a hádky, které se stupňovaly. Krize vyvrcholila, když majitel bytu, ve kterém žili, potřeboval, aby se kvůli jeho prodeji vystěhovali a partner nedokázal vydělat na kauci potřebnou k novému nájmu. Následoval rozchod a paní Veronika se ocitla s kojencem a dvěma dcerkami bez střechy nad hlavou. Pomocnou ruku jí tehdy poskytli právě v azylovém domě, jenže i pobyt tady je omezený. Na potřebnou kauci bytu však ze svého rodičovského příspěvku jen tak nenašetří, přestože nepije, nekouří, vždy pracovala a práci má zajištěnou i po své mateřské dovolené. A protože už dětství paní Veronika stále někomu pomáhala, zasloužila by si, aby teď poprvé někdo pomohl i jí.

 

Mgr. Jan Vajsar, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Archa, Náchod

Na dobrou věc již přispěli

11 000 Kč Hodně štěstí holky! před 3 r.
500 Kč Anna před 3 r.
500 Kč Anonym před 3 r.
400 Kč Anonym před 3 r.
100 Kč Michal P. před 3 r.
1 000 Kč Anonym před 3 r.
500 Kč Anonym před 3 r.
200 Kč Anonym před 3 r.
500 Kč Anonym před 3 r.
500 Kč Anonym před 3 r.
300 Kč Hana Kochlikova před 3 r.
2 000 Kč Anonym před 3 r.
2 000 Kč Renáta před 3 r.
200 Kč Anonym před 3 r.
1 000 Kč Anonym před 3 r.

Aktuálně

17. 3. 2021
Fotografie k příběhu

Poděkování maminky Veroniky

Dobrý den,

chtěla bych Vám ze srdce všem moc poděkovat za to, že jste nám pomohli. Moc si toho vážím. Vidím, že hodný lidi  ještě existují.
Bude to pro nás nový začátek. Dcery se už moc těší do nového bytu, že budou mít svůj pokojíček. Když se dozvěděly o tom, že nás Vaše nadace podpoří, skákaly radostí.

Děkuji. S pozdravem
Veronika Čisárová