Simonka a Silvinka Fantové: Čistička vzduchu

Havířov
Fotografie Simonka a Silvinka Fantové: Čistička vzduchu
Fotografie Simonka a Silvinka Fantové: Čistička vzduchu Fotografie Simonka a Silvinka Fantové: Čistička vzduchu Fotografie Simonka a Silvinka Fantové: Čistička vzduchu

 

Máme dvě krásné dcery 5letou Simonku a 3letou Silvinku. Obě hodně potrápila vrozená vada ledvin – obě jsou po operaci. Starší ji absolvovala ve 14 měsících, mladší ve dvou letech. Zatímco Silvinka dnes trpí „jen“ alergiemi, k Simonce je osud nemilosrdnější. Když začala ve dvou letech zakopávat a padat, zdálo se, že to vyřeší vložky do bot. Ale nevyřešily. Další diagnóza byla mnohem vážnější - spinální svalová atrofie 3. typu. Každé čtyři měsíce chodí na injekci do páteře. Ovšem nejdůležitější je, že při posledním odběru mozkomíšního moku (u toho odběru nesmím být, takže trpím v čekárně) nám pan doktor sdělil, že nemoc se teď nezhoršuje. Takže můžu nadále dělat na částeční úvazek pokladní, manžel je řidičem autobusu a obě dcerky chodí do školky. Když ostatní děti pobíhají, Simonka se jen dívá, ví, že se k nim nemůže přidat, nemůže udělat dřep, ví, že má nemocné nožičky. Na její rehabilitace zatím peníze máme, ale ráda bych vás poprosila o částku na dvě menší čističky vzduchu, které by nám pomohly zejména teď, v zimním období. Žijeme na Ostravsku, a tak už asi víte, proč.

Děkujeme. Michala Fantová

 

POMOC: Dvě menší čističky vzduchu

 

 

Na dobrou věc již přispěli

8 000 Kč Anonym před 3 r.

Aktuálně

6. 1. 2021
Fotografie k příběhu

Poděkování maminky .


Posíláme vám fotky skoro okamžitě po rozbalení balíčku, v kterém nám dorazily čističky vzduchu. Když jsme holkám vysvětlili, že to jsou krabičky pro jejich zdraví, začaly hledat místo, kde bude krabičkám nejlépe. Starší Simonku hned napadlo, abychom je vyfotili a ukázali fotky hodným lidem, co jim poslali korunky, aby se měly dobře. Takže jménem Simonky, Silvinky i celé rodiny vám všem děkujeme.

Michala Frantová, maminka Simonky a Silvinky