Veronika Slezáková: Na opravu auta pro převoz našich nemocných dětí

Mladé Buky
Fotografie Veronika Slezáková: Na opravu auta pro převoz našich nemocných dětí
Fotografie Veronika Slezáková: Na opravu auta pro převoz našich nemocných dětí Fotografie Veronika Slezáková: Na opravu auta pro převoz našich nemocných dětí Fotografie Veronika Slezáková: Na opravu auta pro převoz našich nemocných dětí Fotografie Veronika Slezáková: Na opravu auta pro převoz našich nemocných dětí

S manželem jsme si moc přáli mít velkou rodinu, což se nám splnilo. Máme pět dětí, avšak zdravý je pouze nejstarší Miroslav (11). Pak se narodil Daniel (8). Do tří let se vyvíjel normálně, pak přestal mluvit a časem se potvrdilo, že má autismus. Když se ještě zdálo být vše v pořádku, narodila se nám vytoužená holčička Natálie (5). Opět nebylo žádné podezření, že budou komplikace. Pak se objevily problém s opožděným vývojem řeči a celkově se vše začalo kazit. Pronásledují ji různé nutkavé potřeby. Jedněch se zbaví, objeví se další. Momentálně je to pocit, že jí padají kalhoty a kalhotky. Má odklad ze školy, je hodně, ale hodně emocionální.

Dominik (4) se narodil rok po ní a jeho diagnóza život rodiny komplikuje nejvíce. Má autismus s hyperkinetickým syndromem, auto - a heteroagaresivitu. Abyste si to dokázali trochu představit – např. hází po sourozencích i cizích lidech hračky, cokoli, ubližuje sobě i okolí. Má také lehkou mentální retardaci, alergie na potraviny, podezření na astma a některá vyšetření vzhledem k jeho věku ještě možná nejsou. Říkali jsme si, že osud se už na nás vyřádil dostatečně a manžel si moc přál druhou holčičku. U dívek je menší pravděpodobnost autismu, doufali jsme, ale… U Izabely (2) se zdálo, že opravdu bude vše ok, pak přestala spát, jen plakala, nezabíralo nic. Celé noci jsem s ní seděla na gymnastickém míči. Její diagnózu ještě není možné stanovit, ale je podezření na autismus a ADHD. Ráda bych zdůraznila, že u posledních tří dětí jsme absolvovali veškeré testy, vše jsme hlídali od začátku – a přece… Bydlíme v pronájmu, manžel (47) je řidič – rozváží obědy, já (30) mám už kurz asistenta pedagoga a když děti v noci usnou, učím se, abych mohla mít maturitu v oboru ekonomika a podnikání. Takto jsem vám trochu popsala naši rodinu, protože máme na vás velkou prosbu. S tolika nemocnými dětmi potřebujeme na cesty za doktory, ale někdy i na výlety, auto. Od úřadu jsme příspěvek na auto, ale bohužel po roce se porouchalo a oprava vychází na 140 000,-. Téměř polovinu již jsme s rodinou dali dokupy, ale nevíme, kde vzít tu druhou. Bez auta nejde s autisty fungovat. V servisu tedy stojí náš Volkswagen transportér, ale není na opravu. Jsem vysílená a nevím kudy kam. Předem děkuji za celou rodinu.

Veronika Slezáková, Mladé Buky

Na dobrou věc již přispěli

350 Kč Anonym před 8 měs.
400 Kč Anonym před 8 měs.
300 Kč Anonym před 9 měs.
150 Kč Anonym před 9 měs.
500 Kč Teta , Ráďa , Róza ❤ před 9 měs.
200 Kč Anonym před 9 měs.
400 Kč Anonym před 9 měs.
300 Kč Anonym před 10 měs.
200 Kč Anonym před 10 měs.